Chairless Chair Hakkında

CHAIRLES CHAIR


Endüstri 4.0'ın gözde ürün ağaçlarından birisi de dış iskelet ( Exoskeleton ) ürünleridir. Bu dış iskelet ürünleri insan fizyolojisini baz alarak yapılan ve insan vücuduna gerekli bölgelere destek sağlayan araçlardır.


Chairless Chair ürünü ise, uzun süre ayakta durarak çalışmak zorunda olanlara veya çalışma pozisyonu rahatsız olan insanlar için mükemmel bir çözüm niteliğindedir. Aynı zamanda Chairless Chair mobil bir üründür kısaca en önemli özelliği yürürken de bir engel teşkil etmemesi. Yani bu ürünle beraber istediğiniz yerde oturabilir ve dilediğiniz zaman konumunuzu değiştirebilirsiniz. Sağlıklı bir oturma pozisyonu sağlayarak bel ağrılarınızı ve sırt bölgenizdeki sorunları en aza indirgeyerek rahat iş gücü, motivasyon ve yüksek verimlilik sağlar.

CHAIRLES CHAIR TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜ


Teknorob Robot ve Otomasyon Teknolojileri Chairless Chair ürününün Türkiye Distribütörlüğü alarak Türkiye’de ergonomik alanda bir yenilik getirmekle beraber dış iskelet ( exoskeleton ) teknolojisini bizlerle tanıştırdı.


Teknorob Robot ve Otomasyon Teknolojileri, Türkiye’de başlattığı pilot uygulamalarla beraber ilk olarak hedef iş yeri veya fabrikalarda proses analizleri yapıp ardından uygun olan alanlara Chairless Chair entegrasyonunu öneriyor ve proses koşullarına göre optimizasyonu sağlıyor. Analiz ve entegrasyondan sonra son kullanıcı için teorik ve uygulamalı eğitimle beraber sertifika veriliyor.

Chairless Chair bir çok alanda ve proseste kullanılabilirliği ile iş yeri veya fabrika bünyesinde verimlilik artışıyla paralel bir şekilde kaliteyi de arttırıyor. Esnek yüksekliği ayarı ile kullanıcıya özgürlük kılan Chairless Chair bir çok iş istasyonunda kullanılabiliyor.