Uygulamalarımız

TANITIM FİLMİ

Robotlu Malzeme Taşıma

   Çeşitli ölçü ve ağırlıklardaki malzemelerin, işlem görecek olan makine, konveyör gibi yerlere taşınmasında, insan gücünün yetersiz kaldığı durumlarda bu işlemler robotlar ile gerçekleştirilir.

 

Robotlu Pres Besleme

   Muhtalif güçlerde preslerin arasındaki robotlar ile parça transferi yapılarak birden fazla operasyonun tek hatta üretimi kolaylıkla sağlanmaktadır.

   Firmamız hem tekil pres otomasyonu hem de robotlu pres hattı kurulumu ve otomasyonu konularında da anahtar teslimi çözümler sunmaktadır.

  Robotlu Abkant Büküm

    Özellikle beyaz eşya ve sac şekillendirme sektörlerinde kullanılan Abkant ve makasların önünde çalışacak şekilde robotlu uygulamalar da yapılmaktadır. Ağır ve minimum 2 kişinin çalışması gereken sac büküm ve kesme proseslerinde de robotlar kullanılmaktadır. Firmamız robotlu bükme konusunda da hizmet vermektedir.

 

Robotlu Gazaltı Kaynak

    Otomotiv ve genel endüstride robotlu olarak en çok ihtiyaç duyulan proseslerin başında gelen kaynak uygulamaları da endüstriyel robotlar ile yapılmaktadır. Firmamız bu konuda da mekanik ve otomasyon dahil anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

 

fasffadsfasfads

Robotlu Punta Kaynak

    Otomotiv ve genel endüstride robotlu olarak en çok ihtiyaç duyulan proseslerin başında gelir. Kaynak uygulamaları da endüstriyel robotlar ile yapılmaktadır. Firmamız bu konuda da mekanik ve otomasyon dahil anahtar teslimi çözümler sunmaktadır.

 

Robotlu Boya Uygulamaları

     Genel endüstrinin en önemli proseslerinden biri ise boya prosesleridir. Robotlu boya uygulamalarıyla beraber boya kalitesi ve aynı zamanda verimliliği aynı anda sağlanabiliyor. Teknorob, Robotlu boya uygulamalarıyla da beraber genel endüstriye anahtar teslim projeler yapmaktadır.

 

21432

Robotlu Paletleme

    Üretim hattından çıkan ürünlerin Robot ile alınarak paletler üzerine dizilmesi işlemi de endüstriyel robotlar ile yapılmaktadır.

 

fdsafadsfadsfads

Robotlu Çapak Alma

    Kauçuk keçeler, alüminyum enjeksiyon ile üretilmiş tüm ürünler ve sert plastik ürünleri, preslerde basıldıktan sonra çapaklı olarak çıkarlar, bunların çapaklarını temizlenmesi de endüstriyel robotlar ile kolaylıkla yapılmaktadır.

TeknoRob_

Özel Makine İmalatı 

     Gelen talepler doğrultusunda tasarım ve projelendirme yeteneğine sahip olan şirketimizde ürüne özel otomasyona yönelik özel makine imalatı yapılmaktadır.

415143214

Mekanik Tasarım ve İmalat

    Projelerin mekanik tasarımları imalatları ile sahada kurulum ve montaj işlemleri Teknorob’un deneyimli personelleri tarafından bünyemizde yapılmaktadır.

resim4

Robotlu Klinçleme ( Hemming )

     Yüzey kalitesinin önemli olduğu araç kapıları, bagaj kapağı vb. görünür yüzeylerde iki sacın birleştirilmesinde kullanılan katlama işlemidir. Teknorob, deneyimli ve uzaman kadrosu ile bu proseslerin gerçekleştirilmesinde tasarımdan devreye almaya kadar olan tüm aşamalarda anahtar teslimi çözümler sunmaktadır.

fasdgdag

Elektrik Otomasyon ve Yazılım

    Projelerin elektrik proje çizimleri, pano montajları ile sahada kurulum ve kablolama işlemleri bünyemizde yapılmaktadır. PLC, SCADA ve prosese yönelik özel yazılımlar da Teknorob deneyimli personelleri tarafından bünyemizde yapılmaktadır.

fasdfadsfasdfasdf

Eğitim Danışmanlık

    Teknorob, müşterilerinin endüstriyel otomasyon ile ilgili yatırım ihtiyaçlarını en etkin şekilde gerçekleştirmesi için uzman kadrosu ile danışmanlık hizmetleri vermektedir.

egitim-sınıfı

Simülasyon

     Tüm robotlu proje uygulamalarımızda, çevre ekipmanlara ait yapılan tasarımların ardından gerekli erişim ve cycle time süreleri ile yapılan simülasyon çalışmalarıyla kontrol edilmektedir.

Ekran Alıntısı

Robotlu 3D Ölçüm

      Teknorob, robotlu uygulamalarda çok fazla benzeri olmayan robotlu 3 boyutlu ölçüm sistemini de gerçekleştirmektedir.

      Üretim hattından çıkan her ürün robot ile ölçülerek belirlenen tolerans değerleri arasında olduğunun teyidini kullanıcıya sunmaktadır.

TeknoRob_

Chairless Chair ( Sandalyesiz Sandalye )

       Robot ve Otomasyon sistemlerinin giremediği veya maliyetinin fazla olduğu proseslerde, iyileştirme faaliyetleri ve ergonomik sıkıntıları çözmek amacıyla exoskeleton ( dış iskelet ) ürünleri kullanılmaktadır. Dünya üzerinde adını çokça duyduğumuz ve exoskeleton ürünlerinin başında yer alan Chairless Chair ürününün Türkiye Distribütörlüğünü de yapmaktayız.

20180412_162225

Robotlu Poliüretan Döküm

    Özellikle otomotiv yan sanayilerinde koltuk yapımında kullanılan poliüretanla döküm sistemlerini Teknorob Robot ve Otomasyon Teknolojileri kendi uzman kadrosuyla beraber robotlu poliüretan döküm sistemleri kurmaktadır.

IMG_6009