Neden Chairless Chair ?

NEDEN CHAIRLESS CHAIR ?


Zamana bağlı olarak ayakta sabit veya eğilerek çalışan insanlarda sırt ve bel bölgelerinde çalışma pozisyonuna bağlı olarak bölgesel sorunlar veya sakatlıklar meydana gelmektedir. Buna bağlı olarak her geçtiğimiz sene yüksek oranda bir çok insan işini bırakmak zorunda kalıyor veya ömür boyu bu sıkıntılarla beraber yaşamak zorunda kalıyor. İşletme bazında bakıldığı zaman ise her sene buna bağlı olarak iş gücü kayıpları veya hastalıklara ve rahatsızlıklara bağlı izinli gün sayısı artışı yaşanıyor. The Ohio State üniversitesinde yapılan bir çalışmada Chairless Chair'ın bu bağlamdaki rahatsızlıkları ve sıkıntıları en aza indirgendiği vurgulanıyor.

ÇALIŞANLARINIZIN VE KENDİ SAĞLIĞINIZI SAĞLAMA ALIN, CHAIRLESS CHAIR HAKKINDAKİ GRAFİKLERE BAKIN !


Kesin olan tek bir şey var ki o da demografik yapının her geçen gün değişmesi. Çalışanlar yaşlanıyor, bu da onların sırt ve bel bölgelerinden sakatlık veya rahatsızlık yaşama olasılıklarını arttırıyor. Kas dokusu ve iskelet yapısı rahatsızlıklarının oranı tüm izin alınan günlere bakıldığı zaman ortalama %25 oranındadır. Bu durum iş verenlere muazzam maliyetler yaratırken çalışanların da komple hayatlarını etkileyecek vaziyettedir. İşte bu yüzden akıllı bir çözüme ihtiyacımız vardır. Bu çözüme bugün ihtiyaç duymuyorsak bile yarın kesinlikle ihtiyaç duyacağız.

Almanya’da 2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre yaş ile doğru orantılı olarak çalışanların izinli gün sayılarının şiddetle arttığını analiz edebiliriz. Bu artışında 1/4 oranında sırt ve bel sorunlarından kaynaklandığını bildiğimize göre bu bağlamda gerçek bir risk söz konusudur.

Türkiye şartlarında bu durumu değerlendirecek olduğumuzda;

2017 TUİK Rakamlarına göre 39 yaş sınırına kadar nüfus çoğunluğu olan bir ülkeyiz ve bu nüfusun geleceğini düşünerek hareket etmemiz gerekmektedir.

Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için iş ortağımız;

www.noonee.com. adresine göz atabilirsiniz.

CHAIRLESS CHAIR ! DAHA FAZLA VERİMLİLİK, DAHA AZ FİZİKSEL SORUN;


İş yerlerinde geniş çaplı değişiklikler olmadan ergonomik, konforlu hatta daha da üretken bir iş yaratmak artık Chairless Chair ile mümkün. Sağlıklı bir pozisyonda çalışmak için gereken tek şey sadece, giyinmesi yaklaşık 30 saniye olan cihazını takmak ve kullanmaktır. Chairless Chair aktif oturma, ayakta durma ve yürüme pozisyonu arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar.